KADIN PLATFORMU TERÖRÜ LANETLEDİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Ülkede yaşanan terör olaylarıyla ilgili basın açıklaması yapan İskenderun Kadın Platformu, terörü kınadı ve lanetledi, yaşamını yitirenlere başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileğinde bulundu.

Eğitim Sen Şube binasında bir araya gelen İskenderun Kadın Platformu üyeleri, ülkede yaşanan teröre karşı tepki gösterdiler. Basın açıklaması öncesinde ise Sağlık Emekçisi Sendika temsilcisi, görevinden ihraç edilen Hülya Cengiz bir annenin oğluna yazdığı mektubunu okuyarak kamuoyuyla paylaştı.

Teröre tepki amacıyla yapılan basın açıklamasını okuyan Kadın Platformun, dönem sözcüsü öğretmenlikten ihraç edilen Eğitim Sen üyesi Ayten Ersöz de Türkiye’de İstanbul ve Kayseri’de güvenlik güçlerine yönelik terör olayı ve Rus Başkonsolosun katledilmesi olayını kınadıklarını belirterek “10 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşen saldırıyı kınıyor, lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Beşiktaş katliamına acısı yeni ve tazeyken, yaralarını sarmaya, toplumsal etkileriyle baş etmeye çalışırken, yeni bir katliamın haberiyle sarsılıyoruz. Katliamlar içinde olmak, her hafta acılar içinde yaşamak istemiyoruz” dedi.

Kayseri’de gerçekleştirilen terör saldırısını da lanetlediklerinin altını çizen Ersöz “Barış içinde yaşama talebimizden yaşam hakkı savunmamızdan vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz. Hayatını kaybeden askerlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. En son İstanbul Beşiktaş adından Kayseri Erciyes’te yaşadığımız saldırılar ülkemizi her geçen gün daha fazla uçurumun kıyısına sürükleyen şiddet sarmalını yaratan politikaların sadece kınamanın-lanetlemenin yetersiz kaldığını göstermektedir. Toplum olarak hepimizin daha fazla şiddette çatışmaya gerilime değil, demokrasiye barışa huzura ihtiyacı var. Hiç kimsenin can güvenliğinin tehdit altında olmadığı, toplum olarak barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşayabileceğimiz demokratik bir iklimin hızla inşa edilmesi için herkesi göreve çağırıyoruz” diye konuştu.

İskenderun Kadın Platformu olarak bu katliamlara sessiz kalmayacaklarını sözlerine ekleyen Dönem sözcüsü Ersöz, Şunları kaydetti: “Savaşlar, ölümler en çok biz kadınları vuruyor. Katliamlarda öldürülenlerin anası, kız kardeşi, eşi kızları olarak bizler en ağır acıyı çekiyor ve bedel ödüyoruz…”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>