RUSYA NAZ YAPIP BARIŞIYOR AMA…

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinden sonra yine bölünmüş duble yola döndük toplum olarak. Açıyorum tartışma programlarını biri Rusya ile aramızı bozmaya çalışan Amerikan ajanı diyor, biri kesin FETÖ’cü diyor, bir başka kanaldaki yorumcu da 5 kilo bal 100 lira diyor…
Sonuç itibariyle bize emanet edilen bir adamı öldürdüler. Gerçi, biz kendi evlatlarımızı da koruyamama gibi bir sorunumuz olduğu için elin büyükelçisini de koruyabilme gibi bir başarımız olmaması çok da şey yapmamızı gerektiriyor.
Şimdi, bu Rus büyükelçi Türk polisi tarafından öldürülürse kimin işine yarar ona bakmak lazım. 23 Yaşındaki bir adamın Halep’teki katliamı için Rusya’ya düşman olup da kalkıp kendisinin de ölmesini göze alarak öldürmesine pek ihtimal vermiyorum. Belli ki birileri beyini yıkadı. Hrant Dink’in öldürülmesinde Ogün Samast’ın aklını kim satın aldıysa, Karlov’u öldürmesi için de bu katilin aklını satın aldılar.
Bir sürü komplo teorileri üretiyorlar. Çoğu bana saçma geliyor tabii ki. Avrasya Tünelinin baltalanması için öldürdüler diyen geri zekâlı bile var. Ne diyeyim. Benim komplo teorim basit. Ama bu katilin Fetöcü olduğunu varsayarsak tabiî ki. Eğer bu katil Fetocuysa, bu işin arkasında Halep filan yok. ABD vardır. Fettullah, Amerika ile pazarlığa oturdu diyebilirim. İadesi veya rahat yaşantısının bozulması için baskılar artarken, ABD bunu fırsata çeviriyor gibi geldi.
ABD gidip Fettullah’a, “Seni iade etmeyeceğiz ama karşılığında şunu yapacaksın” derse sizce ne cevap alırlar? Koşulsuz EVET cevabı gelir. “Rus’lar çok olmaya başladı. Bir mesaj verelim. Hem de Türkiye ile araları bozulsun ki, Suriye’deki projeye de zarar gelmesin. Bu yüzden senin tutuklanmayan veya gözden kaçan adamların vardır. Rus Büyükelçiyi öldürt o adamına” derse, Fettullah hiç itirazsız “tamam” demez mi sizce?
Bu komplo teorim yukarıda da dediğim gibi katilin Fetöcü olması durumunda geçerli. Ama eğer adam Fetöcü ise düşünülmesi gereken başka konularda var. Onca tutuklamalar, ihraçlar, Fetö ile bu denli mücadele edilirken, katil olabilecek ve hatta kendini öldürtmek uğruna eylem yapacak bir Fetöcü nasıl olur da gözden kaçar? O zaman daha da var bunlardan. Onca tutuklu olmayan ama bağlantılı olduğu yada çocuğunu Fetö okullarına gönderen devlet memurları ihraç edildi. Bu denli ayrıntılı soruşturmadan bu katil nasıl kaçar? Hani görevden alınan bir polis olsa belki ama adam hala görevinin başında!…
Şimdi ben devlet büyüklerime soruyorum; korkmalı mıyız? Yani tespit edilmemiş ve gözünü karartmış bunun gibi devletin polisin yargının içinde başkaları da var mı? Varsa ne yapacağız biz? Adam kendini öldürtmek uğruna Rusya Büyükelçisini öldürebiliyor. İkinci bir darbe girişimi olsa bunun gibiler yine halka kurşun sıkmaz mı?
O yüzden Fetö ile mücadelemizi biraz daha derinlemesine sürdürmemiz lazım. Özellikle görev başında olanlar için yeni bir soruşturma taraması yapılmalı. Rusya ikidir azıcık burun kıvırsa da alttan alıp geri barışıyor. Yarın İsrail Büyükelçisini ya da ABD büyükelçisinin başına bir iş gelirse Rusya kadar alttan almazlar gibime geliyor.
Kısacası bu katilin kim olduğu ve kimlere hizmet etmek için bu eylemi gerçekleştirdiği ortaya çıkarıldıktan sonra, derhal alınacak tedbirler de konuşulmalı. Adamı tespit ettik, adı şu, arkasında şu var” deyip olay kapanmamalı. Katil Fetöcüyse bunun gibiler daha kaldı mı mantığı ile yola çıkıp, hemen yeni katil olabileceklerin peşine düşülmeli.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>