MODERN HALK DANSLARI KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları(HATMEK) bünyesinde açılan ve büyük ilgi gören modern halk dansları kayıt almaya devam ediyor.
Her yıl binlerce öğrencinin farklı branşlarda eğitim aldığı Meslek Edindirme Kursları(HATMEK), bireylere mesleki donanım kazandırmanın yanı sıra hobi edinme ve ilgi alanlarını genişletme imkanı sağlıyor.
HATMEK, geniş kurs yelpazesine Anadolu’nun kültür birikimini gelecek nesillere aktarmak amacıyla halk oyunları kursunu da ekledi. Kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği program kapsamında zeybek,çiftetelli,horon ve Diyarbakır yöresi oyunları dersi veriliyor.
EĞİTMEN BOZYİĞİT’TEN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR
HATMEK tarafından açılan kursta görev alan, daha önce katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda Hatay’ı başarıyla temsil eden Modern Halk Dansları Eğitmeni Halit Bozyiğit kursa ilişkin yaptığı açıklamada, “Binlerce öğrenciye mesleki beceri kazandıran ve sosyo-kültürel gelişimlerine katkı sağlayan bir kurumda olmaktan mutluyum. Halk oyunlarının yaşatılması ve geleceğe aktarılması noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kültürümüzün genç nesillere aktarılması hususunda desteklerini bizlerden esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” dedi.
Modern halk dansları kurs programına, 18 yaşın üzerindeki herkes başvuru yapabiliyor.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>