İşitme engelli ve down sendromlu Elif’in BAYRAK SEVDASI

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İşitme engelli ve down sendromlu Elif’in BAYRAK SEVDASI

 

Elif Suçank…

2006 yılında İskenderun’da büyük bir aşkın meyvesi olarak dünyaya gelmiş. Annesi Kafkas asıllı olan Elif, işitme engelli ve de down sendromlu olarak doğması hayatının ne kadar zor olacağını sanki o günlerden belli etmiş. Elif henüz altı yaşındayken annesi Valentina Suçank yakalandığı siroz hastalığı nedeniyle vefat etmiş. Eşinin ölümünün ardından Elif’in babası bir başka kadınla evlenince, kızını ret etmiş ve de İskenderun’u terk etmiş.

 

 

Bu babaannenin eli ayağı öpülür

Yaşanılan bu durum karşısında çok üzülen baba anne Nebile Suçank, torununu özrüne rağmen sahiplenmiş. Altı yıldan bu yana torunu Elif’e adeta bebekler gibi bakan 79  yaşındaki baba anne Nebile Suçank, torununa Türk bayrağı ve de Fenerbahçe aşkını daha altı yaşındayken aşılamaya başlamış. Aradan geçen yılların sonunda odasında onlarca Türk Bayrağıyla yatıp kalkan Elif, Fenerbahçe ile nefes almaya başlamış. Sarı lacivert formaya aşık olduğunu kendi çabasıyla anlatmaya çalışan Elif’in bayrak aşkını görenler, Elif’in baba annesini tebrik ediyorlar. Baba anne Nebile Suçank, işitme yetersizliği bulunan Elif’i büyütürken inanılmaz sorunlarla karşılaştığını da belirtse torunundan asla vaz geçmeyeceğinin altını çiziyor.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Sezonunun açıldığı şu günlerde Elif, Özel Günses Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde destek eğitim alıyor. Haftanın geri kalanında Akdeniz Özel Uygulama İlkokulu’na giden Elif, herkes tarafından “bayrak hastası Fenerbahçeli kız” olarak tanınıyor.

Özel Günses Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Genel Koordinatörü Ali Erdinç, Elif Suçank’ın 2010 yılından bu yana merkezlerinde eğitim gördüğünü belirtti. Elif’teki bayrak ve Fenerbahçe aşkının gün geçtikçe artmasını şaşkınlıkla izlediklerini belirten Genel Koordinatör Ali Erdinç; “Elif, işitme yönünden yetersiz bir öğrencimiz. İşitmede sıkıntı olduğu için dil kullanımı da oldukça sıkıntılı. Kendisini ifade etmekte zorluk çekiyor. Baba annesi ve büyük babası Elif ile inanılmaz bir şekilde ilgilenmektedirler. Özel Günses Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak amacımız öncelikli olarak Elif’imizin kendisini ifade edebilecek duruma gelmesine yardımcı olmaktır. Elif bilindiği üzere Türk bayrağı ve Fenerbahçe hastası bir kız. Milli bayramlarda kurum içerisinde düzenlediğimiz törenlerde bayrağa olan aşkı bizleri her zaman gururlandırmıştır. Keza Elif çok sıkı bir Fenerbahçe taraftarı. Fenerbahçe’nin galip geldiği maçların ertesi günü Elif’in yüzünde güller açar. Mağlup olduğu günlere değinmek bile istemiyorum. Baba annesi ve büyük babası ile kurmaya çalıştıkları dünyalarında Bayrak ve Fenerbahçe’nin yeri çok büyük. Merkezimizce biz her zaman Elif’in ve de ailesinin yanındayız. Umut ediyoruz ki Elif, burada aldığı eğitim ile hayat kalitesini çok daha iyi bir noktaya getirecek” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>