30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıldönümü Kutlandı

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan kutlama etkinlikleri; saat 09:00’da Atatürk Parkında düzenlenen çelenk sunma programı ile başlatıldı. Program, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile bayrağımızın göndere çekilmesi, J.Astsb.Üstçvş Bilge Kaan Özdemir’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ve İssume Ortaokulu öğrencilerinden Elif Bağış ile Sultan Dönmez’in günün anlamına ilişkin şiirlerini okuması ile tamamlandı.

J.Astsb.Üstçvş Özdemir konuşmasında;

“Bugün, tarih sahnesinde var olduğu andan itibaren bağımsızlığı ile dünyaya örnek olmuş yüce Türk Milletinin, Vatanını işgal etmek isteyenlere karşı vermiş olduğu bu onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırışının 97. yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve haklı gururunu yaşıyoruz Çünkü 97 yıl önce “Ya İstiklal, Ya Ölüm” haykırışıyla başlayan mücadele Türk Milletinin bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anısı olarak zaferle sonuçlanmıştır. Gururla ifade ediyoruz ki; 97 yıl önce olduğu gibi, bu kutsal vatana büyük Türk Milletine, milli birlik ve beraberliğimize, bağımsızlığımıza ve vatanımıza yönelecek her türlü tehdit ve tehlike, büyük Türk Milletinin azim ve iradesi karşısında mutlaka hüsrana uğrayacaktır. Bizleri vatan millet ve vazife uğrunda hiçbir zaman güç ve tehlikenin yıldıramayacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. 30 Ağustos Destanı’nı yazan kahraman Türk Ordusu, sahip olduğu modern silah ve teçhizatları ile ve milletinden aldığı güçle bölgemizde barışın teminatı olmaya devam edecektir. Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız, milletimiz ve bağımsızlığımız için geçmişte ve günümüzde canlarını esirgemeyen tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz ruhlarınız şad olsun.’’ Dedi. Kutlama etkinlikleri saat 09:30’da düzenlenen tebrigat töreni ile devam ettirilerek Kaymakamlık Makamında Kaymakam Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı İbrahim Gül ile birlikte, tebrikleri kabul etmesi ile sona erdi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>