BAŞKAN FATİH TOSYALI, İSTANBUL’DA HATAY GÜNLERİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen ‘İstanbul’da Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri’ etkinliği, İstanbul Maltepe İlçesi sahilinde kapılarını açtı. Düzenlenen tanıtım günlerine katılan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay´ın ve İskenderun´un pek çok medeniyetin beşiği olduğunu, bölgenin tanıtımına katkı sunmak anlamında çaba sarf ettiklerini söyledi.
MEDENİYETLER ŞEHRİ
Başkan Fatih Tosyalı, medeniyetlerin beşiği olarak bilinen Hatay´ın, anlatılmakla tarif edilemeyeceğini, ziyaret edilerek, eşsiz coğrafyanın her yönüyle teneffüs edilmesi gerektiğini ifade ederek, bu tür etkinliklerin bölgemizin tanıtımına önemli katkılar sunduğunu ifade ederek, İstanbulluları Hatay’a davet etti.

İSKENDERUN’A DAVET

Hatay’daki ve İskenderun’daki kardeşliğin tüm dünyaya örnek olduğunu ifade eden Başkan Fatih Tosyalı,” ilimizde ve kentimizde bütün dinlere mensup insanlar huzur ve barış içerisinde yaşamaktadır ve yaşamaya da devam edecektir. İnşallah bizlerde Hatay’ın barışına, hoşgörüsüne, sevgisine ve muhabbetine katkı sunmaya birlikte devam edeceğiz. Bölgemizin tanıtımına katkı sunmak anlamında yoğun çaba sarf ediyoruz. İskenderun doğasıyla, kültürüyle, deniziyle insanıyla, eşsiz güzellikleri ve her yönüyle teneffüs edilmesi gereken bir şehir “diye konuştu. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, protokol mensupları stantları ziyaret ettiler.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>