HATMEK KURSİYERLERİ RESİM SERGİSİ DÜZENLEDİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK’in yaz dönemi yetişkin ve çocuk grubundaki kursiyerler resim sergisi düzenledi.

2 Eylül Pazartesi günü HATMEK Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılışına Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ülkü Tecümen ve Yaygın Egitim Şube Müdürü Emine Atmaca ile çok sayıda kursiyer katılım gösterdi.

Yaz dönemini daha verimli geçirerek yeteneklerini keşfeden yetişkin ve çocuk grubundaki 70 kursiyerin yapmış olduğu 224 adet çalışma yoğun ilgi gördü.

“BİREYLERİN BİRBİRİNDEN UZAKLAŞMASI SORUNUNU SANAT ALANINA ÇEKMEK SERGİNİN ANA FİKRİNİ OLUŞTURDU”

Hem çocukların hem de yetişkinlerin boş vakitlerini daha iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla resim kursu açtıklarını belirten resim öğretmeni Ş. Burcu Okur, “Hızla tüketici toplumuna dönüşmemiz ve bireylerin birbirinden uzaklaşıp yabancılaşması sorununu sergimizin ana fikrini oluşturdu. Gerek çocuklara gerekse yetişkinlerimize bu güzel fırsatı tanıyan, sanata ve eğitime desteklerini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim” dedi.

Aldıkları eğitim sonrasında yaptıkları eserleri sergileyerek katılım belgesi almaya hak kazanan kursiyerlerin aileleri, eğitim, kültür ve sanata destek vererek bu imkânı sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.  

HBB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 4 Eylül Çarşamba akşamına kadar açık olan sergiye tüm Hatay halkının davetli olduğu bildirildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>