Tosyalı; “Zabıta sinirlenmeyecek kızmayacak”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, işini yaparken zabıtanın ara sıra canları sıkılsa da, üzülse de hiçbir zaman sinirlenmeyecek, kızmayacaklarını belirterek kanunları ve nizamları da oturtmaktan da geri kalmamalarını istedi.skenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Zabıta teşkilatının kuruluşunun 193. Yıldönümü dolayısıyla, bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri Zabıta Müdür Bekir Aksoy, zabıta memurları katıldı. Başkan Tosyalı Belediye Zabıta Müdürlüğü’nde görevli memurlarla tokalaşarak tek tek tebrik etti.

Hoş bir ortamda geçen kokteylde konuşan İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı Zabıtanın İskenderun Belediyesi’nin 18 müdürlüğünden biri olduğunu vurgulayarak “Her müdürlüğümüz gibi Zabıta müdürlüğümüz de çok önemli. Çünkü Zabıta Müdürlüğümüz çarşıda, işyeri veya meskenin kontrolünü yapan, orada tertibi düzeni sağlamak ve oradaki ilişkiyi kurmakla görevli bir müdürlüğümüz. Ben önemsiyorum” dedi.

“KANUNLARA UYANLARLA İŞLERİ YOKTUR”

Göreve geldiği günden buyana arkadaşlarına tavsiyesinin kanunlar, yasalar çerçevesinde sevgi ve saygıyı da elden bırakmadan işlerini yapmalarını istediğini ifade eden Başkan Tosyalı “Çünkü kolay değil işleri. Kanunlara uyanlarla işleri yoktur. İşi olan gruplar tamamen yasa ve kurallara uymayanlarla. Onun için ara sıra canları sıkılsa da, üzülse de benim tavsiyem hiçbir zaman sinirlenmeyeceğiz, kızmayacağız. Ama kanunları ve nizamları da oturtmaktan da geri kalmayacağız. Çünkü bizim burada görev alma sebeplerimizde bir tanesi daha güzel bir İskenderun’u hep beraber yaşatmak, meclisimizle başkan yardımcılarımızla müdürlerimizle çalışanlarımızla… Onun için ben inanıyorum ki, şurada altıncı ayımıza girdik görevi geldiğimizden buyana, çok güzel bir değişim var. Belediyemize İskenderun halkının bakışı 100 değişti. Piyasada düne kadar, malzeme vermekten çekinen, belediyeye mal satmayız diyenler bugün kapımızı aşındırıyor. Diyor ki bizden de teklif alın. Niye? Paramız varsa malzeme alıyoruz. Aldığımız firmayı da üzmeyin, niye? Buraya en iyi hizmeti en ucuza vermek için yarışılsın” diye konuştu.

Zabıtanın kuruluşunun 193. Yıldönümünü kutlayan Başkan Tosyalı bu kokteylli kutlamanın Zabıta müdürlüğüyle başladığını, bundan sonra diğer müdürlüklerle de önemli günlerinde bir araya gelip onların da güzel günlerine iştirak etmeyi bir görev olarak addettiğini söyledi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>